First forum of Viktor Troicki
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
First forum of Viktor Troicki

Prvi i oficijalni fan forum Viktora Troickog
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Roland Garros

Go down 
2 posters
AuthorMessage
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Posts : 373
Join date : 2009-04-05

Roland Garros Empty
PostSubject: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeMon May 18, 2009 5:20 am

Od 24. maja do 7. juna 2009. odrzace se Roland Garros, gren slem turnir na sljaci koji se svake godine odrzava u Parizu, u Francuskoj.
http://www.rolandgarros.com


Roland Garros 15yhpx1
Roland Garros 2usetf6
Roland Garros 21mud21


Srecno!
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Posts : 373
Join date : 2009-04-05

Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeFri May 22, 2009 8:11 am

RG: Obavljen žreb za 1. kolo
22. maj 2009. | Izvor: B92


Roland Garros 2h83jpu


Jelena Janković će igrati protiv Čehinje Petre Cetkovske u 1. kolu Rolan Garosa, dok će se Ana Ivanović sastati sa Italijankom Sarom Erani, odlučeno je žrebom.

Kod muškaraca, Novak Đoković će igrati sa Ekvadorcem Nikolasom Lapentijem, protivnik Janka Tipsarevića biće Španac Albert Montanjes, dok će Viktor Troicki igrati protiv jednog od igrača iz kvalifikacija.

Protivnica Jelena Janković, Čehinja Cetkovska nalazi se na 82. mestu na WTA listi, a prošle godine dogurala je do 4. kola Rolan Garosa.

Ana Ivanović će se sastati sa 44. tenserkom sveta, Italijankom Sarom Erani, koja je početkom godine stigla do 3. kola Otvorenog prvenstva Australije. U istoj četvrtini žreba nalazi se prvi nosilac Dinara Safina, koju je Ivanovićeva savladala u prošlogodišnjem finalu.

Sa druge strane, Novak Đoković će igrati sa 108. igračem sveta, Nikolasom Lapentijem. U istoj četvrtini žreba je Huan Martin del Potro, potencijalni rival Viktora Troickog u drugom kolu, a u istoj polovini Rodžer Federer.

Takmičenje u Parizu počinje u nedelju, a još uvek nije poznat precizan raspored mečeva.

Prošlogodišnje takmičenje u Parizu ozvaničilo je dolazak najboljih tenisera Srbije na veliku scenu, a svetski mediji opširno su pisali o usponu srpskog tenisa.

Godinu dana kasnije stanje na vrhu je promenjeno. Prošlogodišnja šampionka Ana Ivanović ove godine je tek osmi nosilac, dok Jelena Janković zauzima peto mesto na spisku favorita. Pre 12 meseci, Ivanovićeva je slavila osvajanje titule, Jelena Janković i Novak Đoković stigli su do polufinala, dok je Nenad Zimonjić igrao finale u muškom, kao i u miks dublu.

Najveće šanse za značajan rezultat ovaj put ima Novak Đoković se nalazi u sjajnoj formi. Na prethodnih 5 turnira na ATP turneji, najbolji teniser Srbije je odigrao 4 finala. U Beogradu je osvojio titulu, a u polufinalu Madrida sa Rafaelom Nadalom odigrao je jedan od najboljih mečeva sezone.
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Posts : 373
Join date : 2009-04-05

Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeTue May 26, 2009 12:02 pm

RG: Srbija - tri od tri
Utorak, 26. maj 2009. 17:37


Roland Garros 1563hfp


Utorak je bio divan dan za Srbe na Rolan Garosu. Posle Jelene Janković i Novaka Đokovića, drugog kola se domogao i Viktor Troicki. On je peti Srbin u drugoj rundi pošto su prethodnih dana uspešni bili i Ana Ivanović i Janko Tipsarević. Ispao je samo Ilija Bozoljac.

Za razliku od Jelene i Novaka, koji su imali lake poslove, Viktor je savladao Kubota posle maratona - 3:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:3.

Meč je trajao četiri sata!

Protivnik u drugom kolu biće mu peti nosilac, Huan Martin Del Potro.

Srpski teniser je na kraju ipak zasluženo pobedio, jer je po svim statističkim parametrima bio bolji rival. Odservirao je 13 asova naspram pet Kubota, imao više direktnih poena, a manje neiznuđenih grešaka (20:33)...

Ipak, Poljak je dokazao da nije slučajno igrao u finalu nedavno završenog turnira Serbia open powered by Telekom Srbija u kome je poražen od Đokovića. Iako je 142. na ATP listi pružio je žestok otpor znatno bolje rangiranom Troickom (32).

Troicki će u nastavku takmičenja na Rolan Garosu imati težak zadatak. Pred njim će se naći peti nosilac, Argentinac koji ga je pobedio u sva tri dosadašnja meča, od čega dva puta ove godine (u Oklendu i Rimu).

Del Potro je na startu pariskog Gren slema "isprašio" domaćeg tenisera Mikaela Lodru - 6:3, 6:3, 6:1.

(MONDO, foto MN Press)



Bravo!
Nije bio nimalo lak mec, ali najbitnije je da je Viki izasao kao pobednik!
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Posts : 373
Join date : 2009-04-05

Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeThu May 28, 2009 11:36 am

RG: Del Potro ponovo zaustavio Viktora
Cetvrtak, 28. maj 2009. 15:43


Roland Garros 90d5jq


Četvrti put u isto toliko mečeva u karijeri Argentinac Huan Martin Del Potro pobedio je Viktora Trocikog. Ovog puta visoki "gaučo" bio je koban po našeg tenisera u drugom kolu Rolan Garosa.

Na Terenu broj 7, Del Potro (21 godina) nije prepustio ni set dve godine starijem Troickom - 3:0 (6:3, 7:5, 6:0).

Troicki je bio koliko-toliko ravnopravan sa petim nosiocem samo u drugom setu, kada je počeo sa brejkom zaostatka (0:2), a onda uspeo da izjednači na 5:5.

Argentinac je tada ponovo došao do svoje igre i rešio drugi set u svoju korist - 7:5, posle čega se naš drugi reket praktično predao i nije osvojio ni gem do kraja učešća na drugom gren slem turniru u sezoni

Ipak, Troicki je zabeležio mali napredak na Rolan Garosu, jer je prošle sezone ispao u prvom kolu.

Jedini set protiv Del Potra, Beograđanin je osvojio ovog proleća u Rimu, kada je izgubio sa 2:1.

U prvom kolu, Troicki, 32. teniser sveta, nadigrao je finalistu Serbia Opena Lukaša Kubota sa 3:2 u setovima (3:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:3).

On je drugi srpski predstavnik u muškom singlu, koji je eliminisan sa Rolan Garosa, posle Ilije Bozoljca.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Back to top Go down
Anchy_troicki
Admin
Anchy_troicki


Posts : 238
Join date : 2009-02-18
Location : Jagodina

Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeThu May 28, 2009 12:32 pm

evo mene,posle duzeg vremena komp mi nije radio...
e jbg,bas mi krivo Crying or Very sad jos nisam mogla ni da gledam bila sam u skoli,ali nema veze bice bolje
Back to top Go down
https://viktortroicki.forumotion.com
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Posts : 373
Join date : 2009-04-05

Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitimeFri May 29, 2009 2:21 pm

Troicki: "Nisam imao šansu"
29. maj 2009. | 08:43 | Izvor: Sportske.net


Roland Garros 2w4d3ci


Viktor nije igrao na potrebnom nivou da bi ugrozio odličnog Del Potra. Naš teniser nije zadovoljan sezonom na šljaci, ali ima najbolji ranking karijere. Sledi pauza pa sezona na travi koja počinje turnirom u Haleu.



Viktor Troicki je mirno primio poraz od Del Potra, svestan je da u ovom trenutku zaostaje za teniserima iz svetskog vrha, ali i da njegovo vreme dolazi.

„Pokušao sam sve, ali je Argentinac igrao mnogo bolje nego u Rimu. U prva dva seta, sam pružio kakav takav otpor, stigao do 5:5 u drugom setu, ali nisam imao šansu. Bio sam umoran od duela prvog kola. Nisam imao igru potrebnu da se nosim sa Del Potrom“, kaže Viktor.

„Nisam zadovoljan sezonom na šljaci, rano sam ispadao, ali sam, na sreću, osvojio dovoljno bodova u Dizeldorfu, potreban mi je odmor od non stop igranja i pauza će dobro doći“, smatra naš drugi reket.

Izneo je i svoj plan za leto.

„Igraću na turniru u Haleu, tu mi je baza i drugi dom. Prošle sezone sam na travi imao solidne rezultate i nadam se da ću nastaviti u istom stilu i ove godine“, dodao je na kraju Troicki.
Back to top Go down
Sponsored content





Roland Garros Empty
PostSubject: Re: Roland Garros   Roland Garros Icon_minitime

Back to top Go down
 
Roland Garros
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
First forum of Viktor Troicki :: ::Viktor Troicki :: :: Novosti-
Jump to: