First forum of Viktor Troicki

Prvi i oficijalni fan forum Viktora Troickog

HomePortalSearchRegisterLog in

Share

Jelena Janković

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

Jelena Janković - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 4:07 am

STADIUM - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Kim CLIJSTERS (BEL) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - oko 03:00 po nasem vremenu...

Srecno, Jeco! cheers
Back to top Go down
Anchy_troicki
Admin
Anchy_troicki

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 4:17 am

Jankovićeva u četvrtfinalu Toronta
Najbolja teniserka Srbije Jelena Janković pobedila je Belgijanku Kim Klajsters rezultatom 2:1 (1:6, 6:3, 7:5).

Jankovićeva je tako stigla do četvrtfinala turnira u Torontu u kojem će se sastati sa Ruskinjom Alisom Klejbanovom. Turnir se igra za nagradni fond od dva miliona dolara.

Peta nositeljka na Rodžers kupu odigrala je dug i uzbudljiv meč sa Belgijankom koju do sada nijednom nije pobedila.

Posle po jednog seta koji su i Jankovićeva i Klajsters ubedljivo dobile treći je bio veoma dramatičan. Kim Klajsters je stigla do prednosti od 5:3 ali je Jelena Janković uspea da 'veže' četiri gema i ostvari pobedu.

Jankovićeva, koja je u Toronto stigla kao pobednica turnira u Sinsinatiju se u četvrtfinalu sastaje sa Alisom Klejbanovom iz Rusije koja je bila bolja od Francuskinje Razai posle dva seta igre, 6:3, 6:4.

U četvrtfinalu je i Ruskinja Marija Šarapova koja je pobedila sunarodnicu Veru Zvonarjevu, Serena Vilijams je ubedljivo savladala Aljonu Bondarenko, a za trofej će se boriti i

Igra u Torontu bila je više puta prekidana zbog nevremena a planirano je da se svi mečevi četvrtfinala igraju u petak.

rezultati trećeg kola:
Šarapova (Rusija) - Zvonarjeva (7, Rusija) 6:2, 7:5
Janković (5, Srbija) - Klajsters (Belgija) 1:6, 6:3, 7:5
Radvanska (14, Poljska) - K. Bondarenko (Ukrajina) 7:5, 6:3
Klejbanova (Rusija) - Rezai (Francuska) 6:3, 6:4
S. Vilijams (2, SAD) - A. Bondarenko 6:1, 6:4
Safarova (Češka) - Ži (Kina) 7:6, 6:4
Dementijeva (4, Rusija) - Peer (Izrael) 6:1, 1:6, 6:4
Stosur (Australija) - Racano (Francuska) 6:3, 6:1

parovi četvrtfinala:
Janković - Klejbanova
Radvanska - Šarapova
Stosur - Dementijeva
Safarova - S. Vilijams
Back to top Go down
https://viktortroicki.forumotion.com
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 6:16 am

Jelena Janković - Page 3 Capt.1b3f20d1c1114760ab05abfe3668c32c.rogers_cup_tennis_fng125

Jelena Janković - Page 3 Capt.8feb4c01fe524d6c8c373b81be22f99a.rogers_cup_tennis_fng124
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 6:16 am

STADIUM - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Alisa KLEYBANOVA (RUS) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - ne pre 01:30 po nasem vremenu...

Srecno, Jeco! cheers
Back to top Go down
Anchy_troicki
Admin
Anchy_troicki

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeSat Aug 22, 2009 3:45 am

Poraz Jankovićeve u Torontu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da ostvari plasman u polufinale Rodžers kupa, koji se u okviru WTA tura igra u Torontu.

Ona je poražena od Ruskinje Alise Klejbanove sa 2:1 - po setovima 6:7, 7:6, 2:6. Na taj način prekinut je izuzetno uspešan niz Jankovićeve na tlu Amerike, pošto je prošle nedelje osvojila turnir u SInsinatiju.

Srpska teniserka bila je peti nosilac na ovom turniru koji se igra za ukupnu nagradu od 2 miliona dolara. Plasman u polufinale turnira obezbedile su još i Elena Dementijeva, Marija Šarapova i Serena Vilijams.
Back to top Go down
https://viktortroicki.forumotion.com
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeSat Aug 22, 2009 5:08 am

Džej Džej: Sudije, u šta gledate?
Subota, 22. avgust 2009. 11:27

Jelena Janković - Page 3 G10

Jelena Janković je u vrlo dobroj formi, ali ju je na putu do novog uspeha na turniru u Torontu zaustavila 20-godišnja Ruskinja Alisa Klejbanova.

Meč koji je trajao neverovatnih 197 minuta i koju svetski mediji opisuju kao "epsku bitku", srpska teniserka izgubila je posle tri seta, od kojih su prva dva odlučena u taj-brekovima.

Pobednica Sinsinatija nije bila bila previše razočarana posle poraza, ali je istakla da je bilo dosta grešaka sudija i da to ne bi smelo da se događa, pogotovo ne u završnoj fazi turnira.

"Bilo je dosta loših procena sudija. Na ovom stepenu takmičenja, ne bi smelo da bude toliko previda. Bilo je to previše", rekla je Jelena.

Za ovu ocenu, srpska teniserka imala je podlogu u prvom setu koji je umalo izgubila zbog loše procene linijskog sudije. Jelena je potom zatražila čelendž koji je potvrdio da je u pravu, a sudija je, valjda, pocrveneo, jer je i sa tribina bilo jasno da je poen bio za srpsku teniserku.

Serija grešaka sudija poremetila je Jeleninu koncetraciju. "U nekim trenucima je sve izgledalo bezveze i smešno. Nisam znala šta se dešava. Nisam igračica koja se mnogo poziva na snimak, ali u prvom setu sam tražila čelendž i bila sam u pravu. Da to nisam učinila, izgubila bih prvi set", dodala je.

"Kada ima toliko grešaka, to deluje frustrirajuće. Svaki put kada je loptica bila blizu linije, imate dilemu - tražiti čelendž ili ne. Ali, šta da se radi. Tako je kako je. Dala sam sve od sebe".

Njena protivnica složila se da je bilo nekih grešaka sudija, ali je stala u njihovu odbranu.

"U nekim trenucima bilo im je teško da procene. Odigrale smo toliko 'tesnih' udaraca, toliko blizu linija da je za čovekovo oko bilo nemoguće da uhvati gde je loptica zaista pala. Bilo je dosta elektronike danas. I meni je bilo teško da vidim gde su neke loptice pale", rekla je Klejbanova.

Ruskinja je dodala da je to bio mnogo teži meč sa mentalne, nego sa fizičke strane.

"Fizički, nisam umorna. Bila je ovo psihološka borba. Kada u meču ima toliko važnih poena, kada je svaka loptica odlučujuća, kada se 'igra na nož', to stvarno utiče na mozak", rekla je 20-godišnja Moskovljanka, kja će se u polfinalu turnira u Torontu sastati sa zemljakinjom Marijom Šarapovom.

(MONDO)
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 24, 2009 12:55 pm

Džejmi Marej: Jelena je super
N. ŠTRKIĆ, 23.09.2009 20:33:58

NAJPRIJATNIJE iznenađenje teniskog čelendžera „Banjaluka 2009“ bio je dolazak Džejmija Mareja, osvajača Vimbldona u miksu s našom teniserkom Jelenom Janković (2007), inače brata trećeg tenisera sveta Endija Mareja.
Iako je sa imenjakom Delgadom najavljen kao veliki favorit u dublu, u četvrtfinalu ih je iznenadio bosansko-italijanski par Ismar Gorčić i Simone Vanjoci.
- Žao mi je što nismo došli do finala, ali bila je zaista jaka konkurencija. Nisam razočaran, nastojaću da ambicije preusmerim na naredne turnire - rekao je Marej.
* Srbi su vas upamtili kao saigrača Jelene Janković kada ste sa njom 2007. osvojili Vimbldon.
- Nismo očekivali takav podvig jer smo počeli da igramo iz zabave, i bili smo apsolutno rasterećeni. Međutim, kako je vreme odmicalo, shvatili smo da se odlično slažemo i da bi bilo šteta da se naš rad završi na neobaveznoj priči. Iskoristili smo odličnu saradnju i na kraju slavili. Bilo je to nezaboravno iskustvo.
* Kakav je Jelena saigrač, a kakva osoba van terena? Da li su tačne tvrdnje
pojedinih medija o navodnoj ljubavnoj aferi?

- Jelena je veliki profesionalac na terenu i odličan saigrač s kojim je lako komunicirati. Van terena je veoma zanimljiva devojka, uvek sa osmehom na licu, i drago mi je što sam imao priliku da je upoznam i privatno, ali, naš odnos zasnivao se isključivo na drugarstvu. Simpatične su mi tvrdnje medija o našoj ljubavnoj vezi, ne ljutim se, i to je deo javnog života. Moglo se očekivati da će da plasiraju tako nešto, jer, očigledno, nemoguće je shvatiti muško-ženska prijateljstva. Simpatično...
* Vaš brat je trenutno treći teniser sveta. Nadate li se svetskom vrhu u konkurenciji parova?
- Nastojim da izvučem maksimum iz svog truda i da iz turnira u turnir napredujem, ali nisam toliko talentovan kao Endi. Ipak, nikad se ne zna, ništa nije nemoguće - iskren je Džejmi.
* Da li ponekad odmeravate snage?
- Ne! On je suviše dobar za mene, bio bi smešan ishod, obrukao bih se - grohotom se nasmejao Džejmi. - Nekada smo uspešno igrali dublove zajedno, ali više ne stižemo zbog odvojenih obaveza.

BANjALUKA KAO ŠKOTSKA
* PRVI put ste boravili u Banjaluci? Kakvi su utisci?
- Banjaluka je prelepa. Oduševila me je prvenstveno zbog raskošnog zelenila i okolnih brda, jer me na prvi pogled podseća na moju rodnu Škotsku. Ljudi su ovde veoma srdačni, susretljivi i veoma brzo se čovek odomaći - kroz smeh kaže Marej.

MOJ BRAT JE NAJBOLjI
* AKO bi, bar kada je tenis u pitanju, na neki način trebao da mu bude konkurencija, Džejmi ne preže od toga da javno hvali brata.
- Endi je najbolji i mislim da ima velike šanse da se popne na sami vrh ATP liste. Tek su mu 22 godine i pred njim je još najmanje deset sezona. Poštujem njegove najbliže konkurente, ali verujem u njega.

- Novosti
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 03, 2009 5:27 am

3. oktobar 2009. | 08:54 | Izvor: B92
JJ predala finale Šarapovoj

Jelena Janković - Page 3 15g6r6v

Jelena Janković predala finalni meč u Tokiju posle 8 gemova zbog povrede desne ruke

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković u finalu Otvorenog prvenstva Japana u Tokiju, predala meč Mariji Šarapovoj pri vodjstvu Ruskinje od 5:2 u prvom setu. Jelena je bila primorana da preda finale zbog povrede desne ruke. Na pauzi posle sedmog gema je zatražila pregled lekara, nastavila je meč, ali je posle dva izgubljena poena u osmom gemu odlučila da odustane.

Sve je počelo izvanredno za srpsku teniserku, odmah na startu stigla je do brejka, povela sa 2:0, ali se Ruskinja vratila u meč i posle brejka uhvatila priklučak, kasnije povela još jednim brejkom sa 4:2.

"Ovo je frustrirajuće, ne volim ovako da dobijam mečeve, ali, ne zaboravite da je kraj sezone i da je puno povreda.Jelena je odlično počela, ali nisam želela lako da se predam. Ovo mi je drugo finale u sezoni, i nisam ponovo želela da ostanem bez trofeja.Jeleni želim brz oporavak"
rekla je Šarapova kojoj je ovo prva titula od turnira u Amelija Ajlendu 2008.godine.

Ukupan nagradni fond na turniru u Tokiju iznosio je dva miliona dolara, a pobednici u pojedinačnoj konkurenciji pripalo je 350.000 i 800 bodova.

Ovom osvojenom titulom, Šarapova se vratila u 20 najboljih i tako sebi obezbedila lakši put na narednim turnirima, pošto se zbog velike pauze i lošeg "renkinga" sastajala sa favoritima u ranoj fazi turnira. Jelena Janković je osim novčane nagrade od 175 hiljada dolara osvojila dosta bodova u trci za završni turnir sezone u Dohi, ali sada ostaje pitanje težine povrede i brzine oporavka.

Sledi veliki turnir u Pekingu. U trci za turnir u Kataru, svoje mesto već su obezbedile Safina, Serena Vilijams, Karolina Vozniacki i Dementijeva. Jelena Janković je trenutno deveta u trci.

Bas mi je zao sto se ovako zavrsilo... Sad
Ali samo da se ona nama oporavi, nadam se da povreda nije preterano ozbiljna i da ce biti spremna za Peking...
Back to top Go down
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 03, 2009 8:50 am

Džej Džej: Jedva sam držala reket

Jelena Janković - Page 3 V148599p0

Jelena Janković se žalila na bol u zglobu desne ruke još tokom polufinalnog meča turnira Pan Pacifik u Tokiju, protiv Li Na, ali ga je privela kraju.

Problem je eskalirao u finalu.

Najbolja srpska teniserka "bacila je peškir" već u prvom setu, u trenutku kada je Ruskinja Marija Šarapova vodila 5:2. Posle lekarske intervencije odigrala je još dva poena i odlučila da odustane.

"Zaista sam osećala bol, koji se od desnog ramena spuštao sve do zgloba", objasnila je Džej Džej.

"Zglob je natekao, a cela ruka je upaljena. Želela sam da završim meč, ali jedva da sam mogla da držim reket u ruci. Morala sam da odustanem da ne bih rizikovala da propustim finiš sezone", dodala je Jelena Janković.

Ona dovodi u pitanje učešće na predstojećem turniru u Pekingu, čiji je nagradni fond četiri i po miliona dolara.

"Tek ću da odlučim da li ću igrati u Pekingu. Videću kako ću reagovati na terapiju", zaključila je Jelena Janković.

(MONDO, foto AP)
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Jelena Janković   Jelena Janković - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Jelena Janković
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3