First forum of Viktor Troicki
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
First forum of Viktor Troicki

Prvi i oficijalni fan forum Viktora Troickog
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Troicki moze i u top 10!

Go down 
AuthorMessage
Anchy_troicki
Admin
Anchy_troicki


Posts : 238
Join date : 2009-02-18
Location : Jagodina

Troicki moze i u top 10! Empty
PostSubject: Troicki moze i u top 10!   Troicki moze i u top 10! Icon_minitimeSun Jul 19, 2009 5:37 am

Troicki može i u top deset!
N. MANDRAPA, 28.06.2009 20:14:49



DA je Viktor Troicki imao barem trunku sreće pred žreb na Vimbldonu, naš drugi reket bi s pravom mogao da očekuje plasman među šesnaest najboljih igrača na ovom takmičenju. Ipak, sudbina je htela da se u trećem kolu sastane s jednim od glavnih favorita za osvajanje titule, Endijem Marejom, pa je samim tim druga nedelja takmičenja za njega ostala zadatak koji će moći da ostvari naredne sezone.
Tek, od ponedeljka će biti 29. igrač planete, što je njegov rekord karijere. Jedan od ključnih razloga tog postepenog ali sigurnog skoka na listi i sjajnih igara koje pruže ove godine, jeste i trener Jan de Vit. Nemački stručnjak iz Halea prvi put do sada govori za srpske medije, otkrivši detalje o kojima javnost nije mnogo znala.
- Troickog sam prvi put video 2005. godine, tokom turnira na „Gemaksu“, gde sam boravio zbog jednog nemačkog igrača. Viktor je tada igrao prilično loše, bio je nervozan, mnogo problema ga je opterećivalo... Međutim, godinu kasnije Miloš Jelisavčić kontaktirao je sa mnom i rekao mi za njega, objasnivši da je reč o teniseru velikog potencijala koji nema prave uslove za napredak u Beogradu. Odlučio sam da mu pružim šansu i pozovem ga kod sebe na Akademiju u Hale. Vežbali smo dve nedelje i nije mi bilo potrebno mnogo vremena da bih shvatio da je reč o teniseru s velikom energijom, koji je pozitivan momak, optimista i spreman na veliki rad. U glavi sam odmah
stvorio viziju kako bi on to trebalo da igra, napadački, i sve što sam tražio, on se trudio da ispuni. Tada nije imao novca, međutim, ja sam ga primio bez obzira na tu činjenicu.

* Koliko ste zadovoljni dosadašnjim rezultatima?
- Veoma sam zadovoljan. Viktor stalno napreduje, ne tako krupnim koracima, ali važno je da grabi ka vrhu. Raduje i činjenica da postoji prostor za napredak u njegovoj igri i da još nije pokazao sve što može i zna. „Gemaks“ i Diseldorf bili su najsjajniji trenuci ove sezone, a nadam se da će biti još takvih turnira. Mentalno je veoma jaka osoba i uvek se odlično ponaša u ključnim trenucima meča.

* Koji plasman očekujete na kraju godine?
- Dobro je i sadašnje mesto na rang-listi. Ali, biću zadovoljan samo ako uz to popravi igru. Bez podizanja kvaliteta igre na viši nivo neće biti ni ulaska u top 10 u narednom periodu. A to nam je cilj - ulazak među deset najboljih na svetu. Znamo da u 2009. to nije realno, ali već za sledeću sezonu ne bi bilo iznenađenje.
y Postoje stručnjaci koji kritikuju Viktorov servis, drugi su, pak, oduševljeni, s obzirom na to da je dosta neobičan sa estetske strane.
- Njegov servis je izvanredan. Sećam se da mi je, kada smo tek počeli da radimo, pokazao snimak servisa i rekao da to ne liči baš na ono što bi on želeo, tražeći da popravimo tehniku. Ali, ja sam bio apsolutno zadovoljan onim što sam video. Izgled i estetika su totalno nebitni, važan je sam trenutak udarca loptice, a on je kod Viktora sjajan. Pri tom, niko ne može da pročita njegov servis - zaključuje De Vit.

“PROBLEMI“ U BEOGRADU
U NEMAČKOJ rukovodite prilično uspešnom Akademijom.
- U svojoj akademiji u Haleu imam dosta igrača solidnog kvaliteta. Prednost boravka u ovom gradu je što nema klubova, mesta za izlaske... Viktor mi je više puta rekao da u Beogradu ne može u potpunosti da se koncentriše na treninge i da ima mnogo stvari koje mu odvlače pažnju.

SUNČICA POMAŽE VIKTORU
VAŽNO mesto u Viktorovom životu zauzima devojka Sunčica Travica.
- Viktor ne provodi previše vremena sa devojkom, ona ga posećuje tek na pet ili šest turnira godišnje. Zato mislim da na sjajan način uspeva da balansira između privatnog i profesionalnog života, i odnos na Sunčicom ni na koji način ne utiče negativno na njegovu karijeru. Baš suprotno.
Back to top Go down
https://viktortroicki.forumotion.com
 
Troicki moze i u top 10!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Troicki: Do Rolan Garosa nema stajanja!
» Viktor Troicki igra „meč“ za promociju štednje u banci
» Videos
» Troicki: "Na šljaci smo favoriti"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
First forum of Viktor Troicki :: ::Viktor Troicki :: :: Novosti-
Jump to: